czwartek, 1 maja 2014

Inspiracje-Martín De Pasquale | MichaelO

Dziś kolejna dawka inspirujących artystów, dzięki którym również moja wyobraźnia i sztuka się rozwijają.
Martín De Pasquale
"graficzny wyraz pokręconego umysłu"
Jego prace są humorystyczne, czasem nieco niepokojące. Surrealistyczne, obdarzone ogromną dawką niebanalnej wyobraźni. Fotograf i grafik komputerowy, któremu nie sposób odmówić talentu.
Martín De Pasquale to młody Argentyńczyk-samouk, mistrzowsko władający Photoshopem. Jest niesamowicie kreatywny, często z banalnych stocków robi zdjęcia, od których nie sposób oderwać oczu. Inspiruje go otaczająca nas rzeczywistość.

Sam przyznaje, że nie tworzy niczego innowacyjnego: ''Nie wymyśliłem niczego nowego, techniki, które stosuje są znane od początków istnienia fotografii. Chodzi wyłącznie o pomysł."

By nie zapomnieć o żadnej z wizji, Martín nosi przy sobie notatnik, w którym zapisuje wszystkie spostrzeżenia. Pytany o swoją twórczość, mówi: ''Gdy robisz to, co lubisz, cały czas próbujesz robić to lepiej i jeszcze lepiej, praca wtedy nie męczy.''
Zdjęcia, które tu zamieściłam, pochodzą ze stron, podanych niżej:


Inspiracje-MichelO
grafik z powołania
Człowiek, którego szczerze podziwiam. Człowiek, który jest dla mnie ogromną inspiracją i autorytetem w sprawach 'komputerowej sztuki'. Możliwe, że widzieliście gdzieś jego prace, kilkakrotnie natknęłam się na nie na jakichś polskich stronach internetowych, co było dla mnie zaskoczeniem, bo nie wydaje mi się być zbyt popularny.
Mowa o amerykańskim artyście, Michaelu Oswaldzie, znanym jako MichaelO. Tworzy prawdziwe cuda ze zdjęć-najczęściej są to prace inspirowane sci-fi-robotami, maszynami, choć niedawno stworzył nową serię, ''Team Gold'', w których możemy zobaczyć sportowców w ''posągowym'' wydaniu.

Oprócz tego, że często ludzie wysyłają mu zdjęcia, Michael czasem sam fotografuje bohaterów własnych prac.

Swoją sztukę opisuje jako: ''Fotomanipulację na sterydach'', miesza techniki graficzne z malarstwem. Michael doczekał się wielu wystaw, m.in. w LA i Chicago. Jego przepiękne wydruki można nabyć za uroczą sumkę ok. 500$.
Oprócz tego można go znaleźć w piśmie ''Photoshop'', okładkach wielu książek i plakatach.

I creditsy: 

Fantastycznie jest trafiać na tak inspirujących ludzi. Planuję co jakiś czas wrzucać tu nowe ''znaleziska'', bo aż żal byłoby nie podzielić się z Wami takimi cudami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Problemy, sugestie?